تبلیغات
از IT چه می دانید ؟ - ویروس «زامبی» به چینی‌ها حمله کرد!
 
بر روی زمین چیزی بزرگتر از انسان نیست و درانسان چیزی بزرگتر از فکر او نیست...

ویروس «زامبی» به چینی‌ها حمله کرد!

نوشته شده توسط :سروش توکل
یکشنبه 23 آبان 1389-04:00 ب.ظ

ویروس «زامبی» به چینی‌ها حمله کرد!

به نقل از پایگاه اینترنتی شانگ‌های دیلی ،هکرها توانستند با استفاده از ویروس موسوم یه زامبی کنترل بیش از یک میلون تلفن همراه در کشور چین را بدست بگیرند.

 

ویروس «زامبی» به چینی‌ها حمله کرد!

این ویروس با رخنه در تلفن همراه کاربر شروع به ارسال پیام های اسپم می‌کند که در برخی از موارد تا ۳۰۰ هزار دلار در روز هزینه برای کاربران داشته است.

ویروس زامبی که در یک نرم افزار آنتی ویروس جعلی پنهان شده است بعد از نصب بر روی تلفن همراه کاربر اطلاعات شخصی کاربر را برای هکرها ارسال کرده و سپس هکرها با استفاده از سیستم ارسال لینک از راه دور، کنترل تلفن همراه کاربر را در دستان خود می‌گیرند و با وعده پرداخت برای هر کلیک به راحتی به لیست مخاطبان کاربر نیز راه یافته و برای آنها نیز پیام اسپم ارسال می‌شود.

 

 

تلویزیون مرکزی چین گزارش داد که این ویروس به سرعت در حال رشد در کشور چین است.

بر اساس گزارش این تلویزیون در حدود یک میلیون کاربر در هفته اول نوامبر از این ویروس ضربه و دچار ضررهای مالی شده‌اند و تیم های امنیتی در حال کار بر روی منبع ارسال این ویروس هستند.

ندی پیش نیز شرکت کاسپرسکی از وجود ویروسی برای تلفن های همراه آندرویدی خبر داد که کاربر با ارسال یک پیام به ظاهر بی خطر به یک مرکز بیمه جعلی تلفن همراه خود را مبتلا به این تروجان می‌کرد.

درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:
The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox