تبلیغات
از IT چه می دانید ؟ - ورود یک روانگردان جدید به کشور
 
بر روی زمین چیزی بزرگتر از انسان نیست و درانسان چیزی بزرگتر از فکر او نیست...

ورود یک روانگردان جدید به کشور

نوشته شده توسط :سروش توکل
یکشنبه 23 آبان 1389-11:50 ق.ظ

 

ورود یک روانگردان جدید به کشور مفدرون شیشه کتامین

به گزارش فارس محمد خادمی در این ارتباط اظهار داشت: ماده جدید روانگردان مفدورن از سال ۲۰۰۸ شایع شده و از طریق اینترنت و در بسته‌های یك كیلویی و با نام تجاری نمك و گیاه دارویی به فروش می‌رسد. . 

وی ادامه داد: از اوایل سال ۲۰۰۸ میلادی مصرف ماده روانگردان مفدرون به صورت قابل توجهی افزایش یافت و حتی در برخی موارد به طور كامل جایگزین اكستازی‌ها نیز شد.

دادستان شهرستان نایین خاطرنشان كرد: مفدورن نام دیگر متیل‌مت‌كاتینون از مشتقات گروه كاتینون و یك ماده روانگردان است.

وی افزود: متاسفانه این دارو و ماده روانگردان از طریق اینترنت با اسامی دیگری همچون Cristalius ،BUBBLES ،MCAT و MeowMeow نیز عرضه و به فروش می‌رسد كه در این زمینه نیازمند توجه و هوشیاری بیشتر مردم و جامعه در این ارتباط است.

خادمی اضافه كرد: سوداگران و قاچاقچیان این مواد مخدر و روانگردان متاسفانه این مواد را تحت علایم تجاری و مارك‌های مربوط به بسته‌های نمك، غذای گیاهی یا نسل بعدی پژوهش شیمیایی تولید كرده تا با سهولت بیشتر به انتقال و توزیع آن پرداخته و سبب فریب ماموران كنترل و بازرسی مبارزه با مواد مخدر در مجاری نظارتی شوند.

وی تصریح كرد: با توجه به اینكه عامل فعال در این ماده روانگردان MDMA است، تاثیرات و عوارض جانبی این ماده روانگردان شبیه قرص‌های اكستازی برآورد می‌شود.

معاون اجرایی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منكر شهرستان نایین تاكید كرد: ماده روانگردان مفدورن به صورت كپسول، قرص یا پودر سفید رنگ در بازار عرضه شده كه نحوه مصرف آن از طریق بلعیدن، استنشاق از طریق بینی و یا تزریق است.

وی با اشاره به ضرورت توجه بیشتر خانواده‌ها به جوانان و كنترل رفتار آنان ادامه داد: این مواد مخدر و روانگردان در واقع واسطه‌های شیمیایی مغز را تحت تاثیر قرار داده و احساس افسردگی و ضعف فرد را تبدیل به احساس آزادی، بی‌خیالی و سرخوشی و نشاط مفرط كاذب می‌كند و تاثیرات ظاهری آن كاهش اشتها، ایجاد تپش قلب، افزایش دمای بدن و نیز آسیب به بخش‌های حافظه كوتاه مدت مغز است.

رئیس ستاد حفاظت اجتماعی شهرستان نایین تاكید كرد: این ماده مخدر و روانگردان‌‌‌ بر رفتار، عملكرد و ادارك فرد مصرف‌ كننده اثرات مخربی بر جای گذاشته و در طولانی مدت و با افزایش مصرف، فرد وابستگی شدیدی به آن پیدا می‌كند كه حتی ممكن است به مصرف دیگر مواد مخدر منتهی شود و حتی عوارض ناگوارتر و شدیدتری بر جای گذارد.

وی تاكید كرد: این مواد بر خلاف تصور عده‌ای، اعتیادآور و بسیار خطرناك به شمار می‌روند و لزوم هوشیاری خانواده‌ها و جامعه در برابر این داروها ضروری است.
درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:
The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox