تبلیغات
از IT چه می دانید ؟ - 941 باند تهیه و توزیع مواد مخدرمتلاشی شد...
 
بر روی زمین چیزی بزرگتر از انسان نیست و درانسان چیزی بزرگتر از فکر او نیست...

941 باند تهیه و توزیع مواد مخدرمتلاشی شد...

نوشته شده توسط :سروش توکل
یکشنبه 23 آبان 1389-11:32 ق.ظ

 941 باند تهیه و توزیع مواد مخدرمتلاشی شد...  مواد مخدرشیشه هرویین مرفین تریاك مواد افیونی مراجع قضایی اكستازی قرص‌ اكستازیبه گزارش ایرنا، سرتیپ 'حمیدرضا حسین آبادی' عصر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: دراین رابطه 130 هزار نفر توزیع كننده مواد مخدر دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

وی گفت: از اعضای باندهای متلاشی شده در سال جاری، 14 تن هرویین، دو تن مرفین، 185 تن تریاك و 28 تن سایر مواد افیونی كشف و ضبط شده است.

 

 

وی در زمینه كشف مواد مخدر صنعتی نیز افزود: امسال 617 كیلوگرم شیشه با 17 درصد افزایش در میزان كشفیات نسبت به سال گذشته به همراه سه میلیون انواع قرص‌های روانگران با بیش از صد درصد رشد از قاچاقچیان به دست آمده است.

حسین آبادی، عمده مبارزه پلیس با مواد مخدر را مقابله با دسترسی آسان به مواد مخدر اعلام كرد و گفت: اولویت اصلی پلیس انسداد مبادی ورودی و مرزها، تقویت یگانهای مرزی، تقویت ایستگاه‌های گشت و بازرسی و تجهیز به انواع تجهیزات مدرن و سگ‌های موادیاب، برخورد با شبكه‌های اصلی توزیع مواد مخدر، پاكسازی نقاط آلوده و ناامنی این مناطق برای توزیع كنندگان شهری است.

وی اظهاركرد: همچنین راه اندازی اردوگاه‌های كار اجباری برای قاچاقچیان خرد و جمع آوری این افراد از زندانها و سایر نقاط و كنترل و نظارت بر این افراد در اردوگاه‌ها از برنامه‌های مهم است و در این زمینه در تهران، خراسان، فارس، اصفهان و سیستان و بلوچستان این اقدام در مرحله اول اجرا می‌شود.

وی با برشمردن فعالیت‌های ماه جاری این نیرو در كشور در مرزها برای مبارزه با قاچاق موادمخدر گفت: طی ماه جاری 200 كیلوگرم شیشه كشف و در این زمینه 23 نفر دستگیر شدند.

وی افزود: نگاه كلی این نیرو قطع ارتباط قاچاقچیان با معتادان است و به همین منظور كارت‌های هوشمند برای شناسایی و درمان معتادین و درمان آنها با شربت اعتیاد در دستور كار قرار گرفته كه برای این منظور تاكنون افزون بر 10 میلیارد ریال هزینه شده است.

حسین آبادی در ادامه با اشاره به اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر در آذربایجان غربی گفت: این استان به عنوان استان مرزی برای خروج مواد مخدر سنتی و ورود مواد مخدر صنعتی و قرص‌های اكستازی مطرح است و در این زمینه فعالیت نیروی انتظامی استان در مقابله با قاچاق ستودنی است.

وی افزود: در آذربایجان غربی از ابتدای سال جاری با تلاش نیروی انتظامی و دستگاه‌های اطلاعاتی هفت تن و 327 كیلوگرم مواد مخدر كشف و در این رابطه 20 هزار و 913 نفر قاچاقچی خرد و عمده دستگیر شده‌اند.

وی یادآور شد: طی این مدت 72 باند قاچاق مواد مخدر در این استان متلاشی شده كه نسبت به سال قبل كه 43 باند متلاشی شده بود تا 40 درصد رشد در كشف را نشان می‌دهد.

وی یادآور شد: آذربایجان غربی محل عبور و ترانزیت خودروها از خارج به داخل و برعكس است كه طی دو هفته گذشته با كنترل مرزهای خروجی نیروی انتظامی، توانست در آذربایجان غربی چندین شبكه قاچاق شیشه از ایران به سوریه و مالزی را كشف و در این رابطه هشت قاچاقچی شامل دو زن و شش مرد را دستگیر كند.

حسین آبادی افزود: همزمان با كشف این محموله در پایانه تهران نیز 41 كیلوگرم شیشه از 9 قاچاقچی كشف شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر كشور گفت: 22 آشپرخانه تولید مواد مخدر صنعتی در آذربایجان غربی طی ماه جاری كشف شده است.

وی ادامه داد: همكاری بسیار مطلوبی با پلیس تركیه و ایران در زمینه شناسایی و دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر وجود دارد و این امر باعث شده كه عمده اموال توقیف شده از قاچاقچیان كشور در استان مرزی آذربایجان غربی باشد.

وی همچنین كیفیت بالای امنیت در مرزهای استان را قابل قدردانی خواند و گفت: طی بازدید امروز از مرزهای استان شاهد ارتقای امنیت در كنترل ترددهای مرزی و مبادی ورود و خروجی بودیم.

رئیس پلیس مواد مخدر كشور به منظور بازدید از توان نیروی انتظامی آذربایجان غربی در مقابله با قاچاق به این استان سفر كرده است.

درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:
The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox