تبلیغات
از IT چه می دانید ؟ - چند برابر شدن هزینه کلاهبرداری تلفن همراه از رایانه
 
بر روی زمین چیزی بزرگتر از انسان نیست و درانسان چیزی بزرگتر از فکر او نیست...

چند برابر شدن هزینه کلاهبرداری تلفن همراه از رایانه

نوشته شده توسط :سروش توکل
پنجشنبه 20 آبان 1389-12:21 ب.ظ

بر اساس هشدار یک شرکت امنیتی، با آغاز فعالیت خلافکارانی که تلفن های هوشمند را هدف می گیرند، از هر صد نفر یکی قربانی کلاهبرداری پیامکی می شود.
جدیدترین پژوهش نشان داده که با ادامه رشد سریع استفاده از اینترنت موبایل، خلافکاران از فناوری های جدید موثرتری بهره می برند.
با پیش بینی پرفروش تر شدن تلفن های هوشمند از رایانه های شخصی در سال 2011، این بررسی که به سفارش شرکت امنیت موبایل «ادپتیوموبایل» انجام گرفته، خاطرنشان کرده که هرزنامه های سنتی موفق می شوند در یک میلیون کاربر، کمتر از یک نفر را به بازدید از سایت تبلیغ شده متقاعد کنند. در حالی که نرخ موفقیت هرزنامه های تلفن همراه بالاتر از یک درصد است و یک حمله هرزنامه پیامکی می تواند بیش از 10 میلیون دلار در عرض سه روز حاصل کند.
انواع کلاهبرداری که این شرکت یافته شامل حملات پیشرفته ای است که از قابلیت های تلفن هوشمند برای اتصال به اینترنت بهره برداری می کنند و نتایج شامل کلاهبرداری کلیک برروی تبلیغ ها یا ویروس های تلفن همراه است.
کلاهبرداری های ساده تر شامل پیام های کوتاهی هستند که مدعی اند گیرنده برنده یک جایزه شده و آنان را برای دریافت جایزه به پاسخ از طریق مکالمه یا پیام کوتاه، فریب می دهند. به گفته معاون توسعه کسب وکار «ادپتیوموبایل»، با یافتن راه های اجتناب از هزینه ارسال پیامک های زیاد از سوی هرزنامه پراکنان، مانع سنتی دریافت هرزنامه در تلفن های همراه برداشته می شود.
تلفن های همراه یک دستگاه شخصی هستند و افراد به طور ذاتی به ارتباط از طریق گوشی خود بیشتر از محتوا در صندوق اینباکس ایمیل اعتماد دارند؛ در حالی که اپراتورهای تلفن همراه با خلافکاران در سطح شبکه مبارزه می کنند؛ اما کاربران نیز لازم است به نوبه خود نقش داشته باشند و در دنیایی که به طور فزاینده به ارتباطات موبایل متکی می شود، ایمن بمانند.
درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:
The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox