تبلیغات
از IT چه می دانید ؟ - هانی نت ، شبکه تله بدافزار راه اندازی شد...
 
بر روی زمین چیزی بزرگتر از انسان نیست و درانسان چیزی بزرگتر از فکر او نیست...

هانی نت ، شبکه تله بدافزار راه اندازی شد...

نوشته شده توسط :سروش توکل
پنجشنبه 20 آبان 1389-12:02 ب.ظ

هانی نت ، شبکه تله بدافزار  راه اندازی شد...

 

به گزارش سازمان خبری موبنا حمید علیپور در نشست خبری صبح امروز اظهار داشت: این شبکه قادر است بدافزارهایی را که به صورت شبکه ای در سطح ملی هستند را جمع آوری کرده و اطلاعات آن را به صورت متمرکز ارایه دهد.
علیپور با تاکید بر این که این سامانه کامپیوترهای آلوده ر ا شناسایی می کند خاطرنشان کرد: از این طریق سطح مناسبی از پاکسازی سیستم ها را شاهد هستیم.
وی با با اینکه در این سامانه گروهی برای تحلیل و آنالیز حملات ایجاد شده در سطح شبکه ملی تشکیل شده است خاطرنشان کرد: در فاز اول این طرح ابعاد شبکه برای 11 نقطه در 8 شهر کشور تحت پوشش قرار گرفته که قرار است به سه هزار نقطه و تمام مراکز استان تعمیم پیدا کند. بر اساس اقدامات اجرایی انجام شده 200 نقطه تا پایان سال و 400 نقطه تا سال آینده تحت پوشش این شبکه قرار می گیرد.
علیپور با اشاره به سهل الوصول شدن تهدیدات فضای سایبری با استفاده از این سامانه خاطرنشان کرد: تا کنون هزار و 600 بدافزار از طریق این طرح به صورت ماهانه دریافت شده که 60 بدافزار آن یکتا و غیرتکراری بوده که تا کنون توسط هیچ نرم افزاری شناسایی نشده است.
معاون سازمان فناوری نیز از متوقف شدن آلوده سازی ویروس اکستاکس نت خبر داد و گفت: پاکسازی این ویروس در کشور انجام شده و خطری متوجه سیستم های صنعتی و خانگی در کشور نیست.
علیپور با اشاره به اینکه روند آلوده سازی ویروس جاسوسی اکستاکس نت در کشور متوقف شده است، گفت: این ویروس که تمایزی بین رایانه های مختلف قائل نبوده تا کنون خسارتی به محیط های صنعتی و خانگی وارد نکرده و تنها خسارت وارده صرف وقت نیروی انسانی بوده است.
وی با بیان اینکه در حال جمع آوری آمار دقیق از نفوذ این ویروس به رایانه های کشور هستیم، خاطرنشان کرد: سطح آلودگی تا حد مطلوبی کاهش پیدا کرده است.
علیپور با بیان اینکه نفوذ این ویروس تهدیدی برای سیستم های کشور بوده که به فرصت تبدیل شده است، ادامه داد: این فرصت باعث شد تا با حساسیت جدی و هشدار به بخش های مختلف کشور در خصوص امنیت فضای سایبر بسیج شویم.
معاون گسترش امنیت فناوری اطلاعات با بیان اینکه نسخه جدید این ویروس تا کنون منتشر نشده است، تاکید کرد: با توجه به سطح دانش مناسب و مطلوب در کشور چنانچه خطرات مشابهی متوجه سیستم های امنیتی باشد با سرعت بالایی قابل مقابله خواهد بود.

درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:
The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox