تبلیغات
از IT چه می دانید ؟ - عکس رادیولوژی گوگل ...!
 
بر روی زمین چیزی بزرگتر از انسان نیست و درانسان چیزی بزرگتر از فکر او نیست...

عکس رادیولوژی گوگل ...!

نوشته شده توسط :سروش توکل
سه شنبه 18 آبان 1389-05:51 ب.ظ

 

عکس رادیولوژی گوگل ...!

 

به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه گاردین موتور جستجوگر اینترنتی گوگل در یکصد و پانزدهمین سالگرد اختراع پرتو ایکس با تغییر لوگوی خود یاد و خاطره ویلهلم رونتگن مخترع آن را گرامی داشت.

گوگل در لوگوی صفحه اول موتور جستجوگر خود تصاویر موسوم به تصاویر رادیولوژی را به کار برده است که در آن حروف کلمه گوگل به صورت استخوان‌دار دیده می‌شوند و شما با کلیک بر روی این تصویر به صفحه ای حاوی نتایج جستجوی گوگل در خصوص پرتو ایکس هدایت می شوید.

نکته جالب در این لوگو این است که اگر خوب دقت کنید گوگل در این تغییر به دروغ روز اول آوریل خود نیز اشاره‌ای داشته است که در آن مدعی شده بود که  با کمک کبوترها تغییرات عمده‌ای را در نتایج جستجوی خود به وجود خواهد آورد.

در دانشنامه ویکی‌پدیا در خصوص پرتو ایکس آمده است که “پرتو ایکس در سال ۱۸۹۵ توسط ویلهلم کنراد رونتگن (رنتگن)، فیزیکدان آلمانی کشف شد و به دلیل ناشناخته بودن ماهیت آن، پرتو ایکس نامیده شد.

خبر کشف این پرتو در آن زمان به خاطر وجود این خاصیت در آن بود که با قرار گرفتن آن در میدان‌های مغناطیس و الکتریکی به هیچ وجه منحرف نمی‌شد. این پرتو قدرت نفوذ بسیاری بالایی داشته و تقریبا از هر چیزی به جز استخوان و فلز می‌گذرد.

 

 

درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:
The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox