تبلیغات
از IT چه می دانید ؟ - راه‌اندازی نخستین فن‌آوری تشخیص صدای آفریقایی گوگل...
 
بر روی زمین چیزی بزرگتر از انسان نیست و درانسان چیزی بزرگتر از فکر او نیست...

راه‌اندازی نخستین فن‌آوری تشخیص صدای آفریقایی گوگل...

نوشته شده توسط :سروش توکل
سه شنبه 18 آبان 1389-03:25 ب.ظ

راه‌اندازی نخستین فن‌آوری تشخیص صدای آفریقایی گوگل...

 

نخستین فن‌آوری تشخیص صدای موتور جست‌وجوی گوگل برای آفریقا در بخشی از هدف درازمدت این غول اینترنتی برای گسترش نفوذ خود در این قاره راه‌اندازی شد.

 

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دارندگان تلفن هوشمند در آفریقای جنوبی اكنون می‌توانند فرمان‌های صوتی را در جست‌وجو به زبان‌های افریكن و زولو وارد و نتایج جست‌وجوی مكتوب را در موتور جست‌وجوی گوگل مشاهده كنند.

گوگل هم‌چنین از رایانه و مترجمان انسانی استفاده كرده تا مطمئن شود محتوای كافی به این زبان‌ها در اینترنت وجود دارد تا جست‌وجو به این زبان‌ها ارزش داشته باشد.

در قاره‌ای كه سواد هم‌چنان یكی از مسائل مورد توجه است، این شركت امیدوار است به شیوه‌ای كه بیش‌تر مناسب افراد در این منطقه است، اشخاص بیش‌تری را به آنلاین شدن تشویق كند و وعده داده كه در آینده نه چندان دوری، نتایج جست‌وجو را به صورت صوتی عرضه كند.

عرضه این فن‌آوری بخشی از هدف گوگل برای كشاندن آفریقایی‌های بیش‌تری به اینترنت و سایت‌هایش مانند جی‌میل، نقشه و چت است. در حال حاضر آفریقایی‌ها 14 درصد از جمعیت جهان را تشكیل می‌دهند اما تنها پنج درصد آنان كاربر اینترنت هستند.

كلید این هدف گوگل، سرمایه‌گذاری برروی استفاده گسترده از تلفن‌های همراه است كه ده‌ها برابر بیش‌تر از رایانه‌های رومیزی مورد استفاده‌اند.

فن‌آوری موبایل تاكنون به ده‌ها میلیون نفر در كنیا دسترسی به خدمات بانكی را فراهم كرده است. گوگل اخیرا جایزه كنگره جهانی موبایل را برای سرویس "توصیه‌های پیامكی" كه به پرسش‌های متنی كاربران در مورد مسائل سلامت و كشاورزی پاسخ می‌دهد، دریافت كرد.

بهره‌گیری از ده‌ها زبان آفریقا نیز حیاتی است. این موتور جست‌وجو در حال حاضر در 24 زبان آفریقایی خدمات عرضه می‌كند و اكنون به دنبال تشویق مردم بومی برای وارد كردن محتوایشان به منظور افزایش محتوای موجود در هر زبان است.

درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:
The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox