تبلیغات
از IT چه می دانید ؟ - تحول بزرگ در منطقه با افتتاح پنج پروژه‌ی فیبر دریایی
 
بر روی زمین چیزی بزرگتر از انسان نیست و درانسان چیزی بزرگتر از فکر او نیست...

تحول بزرگ در منطقه با افتتاح پنج پروژه‌ی فیبر دریایی

نوشته شده توسط :سروش توکل
سه شنبه 18 آبان 1389-12:54 ب.ظ

تحول بزرگ در منطقه با افتتاح پنج پروژه‌ی فیبر دریایی OPTICAL FIBER

 

معاون وزیر و رییس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت در مراسم معارفه خود از به بهره‌برداری رسیدن پنج پروژه مفید دریایی جدید تا اوایل سال 2011 خبر داد.

به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، قرار است 5 پروژه مفید دریایی جدید تا اوایل سال 2011، به بهره‌برداری برسد و اجرای این پروژه‌ها تحولاتی بزرگ در منطقه ایجاد ‌كند و با توجه به طولانی بودن فیبرهای زیردریایی و سایر موارد باید اپراتورهای منطقه وادار شوند تا به دنبال حل مشكلات خود از مسیرهای جایگزین باشند.

به گزارش ایسنا  از جمله پروژه‌های مهم زیرساخت بحث پروژه فلگ است كه شامل یک حلقه پرظرفیت کابل فیبر نوری دریایی با چندین نقاط اتصال در تمامی کشورهای حاشیه حوزه خلیج فارس است و با اتصال به مصر در غرب و هم‌چنین اتصال به بمبئی در شرق برای نخستین بار در جهان یک حلقه عبوری کاملی را تشکیل می‌دهد.

این پروژه سه قاره اروپا، آسیا و آمریکا را به یکدیگر متصل می‌کند كه با این روش امکان دسترسی کشورمان به بزرگ‌راه‌های ارتباطی بین‌المللی در کشورهایی که دارای نقاط اتصال مشترک هستند، فراهم می‌شود.

از دیگر مزایای این قرارداد برای کشورمان این است كه باتوجه به end-to-end بودن سرویس‌ها در پروژه فلگ و عدم پرداخت هزینه‌های اضافی تا نقاط انتهایی، هزینه دسترسی به اینترنت در کشورمان کاهش خواهد یافت و هم‌چنین امکان کسب درآمد از طریق ترانزیت یا فروش پهنای باند به کشورهای همسایه و یا کشورهای آسیای میانه از دیگر مزایای اقتصادی این قرارداد است.

به گفته دكتر محمدعلی فرقانی شركت ارتباطات زیرساخت به همكاری و یكپارچگی و هماهنگی همه اعضا نیاز دارد و با توجه به این كه ایران هجدهمین كشور دنیا از نظر وسعت است و در مركز منطقه خاورمیانه و درمركز اوراسیا قرار دارد، باید به این جایگاه توجه شود، ما 74 میلیون نفر جمعیت داریم و از نظر تعداد كاربران اینترنت در منطقه رتبه دوم را بعد از تركیه دارا هستیم و ایران بعد از پاكستان بیش‌ترین درصد رشد را در 10 سال اخیر داشته ولی از نظر میزان تامین پهنای باند در رتبه‌های آخر قرار داریم.

او با بیان این كه با توجه به دسترسی كه به آبهای آزاد داریم، موقعیت استراتژیكی منحصر به فردی را دارا هستیم و این موقعیت شرایط بالقوه‌ای را برای تبدیل ایران به خاك منطقه فراهم می‌كند گفت: ولی این بالقوه بودن باید به فعلیت تبدیل شود.

وی گفت: تا به حال برای ترانزیت پهنای باند در منطقه خاورمیانه و خاور دور از فیبر دریایی استفاده می‌كردیم زیرا نیاز به تملك و رعایت قوانینی وجود ندارد. بنابراین باید با همكاری یكدیگر به دنبال توسعه ارتباطات بین‌المللی برای سال‌های آتی باشیم.

انتهای پیام

درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:
The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox