تبلیغات
از IT چه می دانید ؟ - GPS سربازان لهستانی به جای افغانستان آنها رادر آفریقا نشان می‌دهد!
 
بر روی زمین چیزی بزرگتر از انسان نیست و درانسان چیزی بزرگتر از فکر او نیست...

GPS سربازان لهستانی به جای افغانستان آنها رادر آفریقا نشان می‌دهد!

نوشته شده توسط :سروش توکل
سه شنبه 18 آبان 1389-12:21 ب.ظ

GPS سربازان لهستانی به جای افغانستان آنها رادر آفریقا نشان می‌دهد!

 

تجهیزات جی.پی.اس(GPS) سربازان لهستانی در افغانستان، خیلی خیلی دیر جواب می‌دهد، گاهی بعد از 15 دقیقه و معمولا هم به اشتباه می‌گوید که سربازان در آفریقا هستند یا از آن بدتر، به خانه برگشته‌اند!

به نقل از خبرآنلاین، امکاناتی مانند جی.پی.اس و هر برنامه کاربردی دیگری که مسیر و مکان را معرفی کند، در شهر خودمان معمولا جالب هست، اما بیشتر زمانی به آن نیاز داریم که در منطقه‌ای ناآشنا به سر می‌بریم و برای یافتن مسیر یا شناسایی مکان‌ها به کمک نیاز داریم. سربازان لهستانی که در افغانستان به سر می‌برند هم دقیقا همین احساس را دارند. بنابراین می‌توانید حدس بزنید که وقتی با جی.پی.اس اطلاعات غلطی دریافت می‌کنند چه حسی به آنها دست میدهد. درست در جایی که آن‌ها احتیاج دارند بدانند کجا هستند، جی.پی.اس به اشتباه می‌گوید که آن‌ها حتی در افغانستان نیستند!

به گزارش پاپ‌ساینس،‌ تجهیزات جی.پی.اس سربازان لهستانی به اشتباه به آن‌ها نشان می‌دهد که به جای افغانستان در یکی از قبایل دورافتاده آفریقایی به سر می‌برند یا از آن بدتر، به خانه بازگشته‌اند و در روستای کوچک زیلونا گورا واقع در لهستان غربی هستند.

به گفته یکی از افسران لهستانی،‌ همین امر باعث شده که در بسیاری از موارد سربازان مسیر و جهت خود را گم کنند،‌ آن هم وقتی به نوعی در خط مقدم جنگی هستند که نیاز دارند بدانند کجا هستند و به همین دلیل، این سربازان هیچ علاقه‌ای به گشت زدن بدون کمک و راهنمایی ندارند. همچنین این ابزارهای جی.پی.اس برای عمر بسیار کم باتری‌هایشان و مدت زمان طولانی که طول می‌کشد تا جواب بدهند، گاهی حتی تا 15 دقیقه، مورد انتقاد هستند.

در میدان جنگ و البته سیاست‌،‌ مکان بسیار تعیین‌کننده است. در هفته گذشته سربازان لهستانی تنها کسانی نبودند که از خطای سیستم فناوری تعیین مکان شکایت داشتند. سربازان نیکاراگوئه هم به اشتباه به یکی از روستاهای متعلق به کاستاریکا هجوم بردند، پرچم کاستاریکا را پایین آوردند و پرچم خودشان را بالا بردند،‌ فقط به این دلیل که گوگل‌مپ نشان داده بود این روستا در قلمرو نیکاراگوئه قرار دارد!

درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:
The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox