تبلیغات
از IT چه می دانید ؟ - یک تهدید بزرگ به نام USB آلوده...
 
بر روی زمین چیزی بزرگتر از انسان نیست و درانسان چیزی بزرگتر از فکر او نیست...

یک تهدید بزرگ به نام USB آلوده...

نوشته شده توسط :سروش توکل
یکشنبه 16 آبان 1389-01:58 ب.ظ

یک تهدید بزرگ به نام USB آلوده...
 
15 آبان 1389 - ایسنا- شركت آنتی‌ویروس Avast Software نسبت به رشد خطر آلوده شدن سیستم‌های شركت‌ها و سازمان‌ها از طریق دستگاه‌های USB آلوده، هشدار داد.
طبق اعلام این شركت، از 700 هزار حمله‌ای كه توسط سیستم CommunityIQ این شركت به ثبت رسیده، 13.5 درصد یا بیش‌تر مربوط به دستگاه‌های USB بوده است.
اصلی‌ترین راهی كه بدافزار از طریق USB منتشر می‌شود، بهره‌برداری از ویژگی اتوران یا اجرای خودكار در ویندوز است. این ویژگی امكان مناسبی است كه به هنگام متصل شدن یك دستگاه USB به رایانه، یك پنجره گفت‌وگو را باز می‌كند تا به كاربر برای انتخاب نوع كاری كه می‌خواهد انجام دهد، كمك كند.
هنگامی كه یك دستگاه USB با نوعی ویروس خاص آلوده می‌شود، با اتصال به رایانه، فایل قابل اجرایی دانلود به رایانه را آغاز و بدافزار، سیستم عامل را آلوده می‌كند و می‌تواند هر بار كه رایانه راه‌اندازی می‌شود، خود را تكثیر كند.
به گفته تحلیلگر آزمایشگاه Avast Virus، تهدید بدافزار منتشر شده از طریق USB بسیار گسترده‌تر از حملات استاكس نت علیه رایانه‌های شركت‌ها و سازمان‌ها است كه آن هم از طریق فلش‌های حافظه آلوده منتشر می‌شود.
بنا بر توصیه AVAST، این تهدید را باید جدی گرفت زیرا 60 درصد از بدافزارهای موجود از طریق USB منتشر می‌شوند.
هم‌چنین رایانه را نباید با یك دستگاه USB متصل به آن راه‌اندازی كرد زیرا موجب می‌شود پیش از اینكه فعالیت برنامه‌های آنتی‌ویروس آغاز شود، بدافزار در سیستم بارگذاری شود و در آخر باید همواره اسكن خودكار را در برنامه‌های آنتی‌ویروس فعال نگه داشت.
درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:
The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox